Aktivitātes


Sauļoties, sportot un baudīt dabu – viss vienuviet

Pludmale


 

Kempingā “Abragciems” tavā rīcībā būs ar ģērbtuvēm aprīkota balto smilšu pludmale, kas vairākus gadus pēc kārtas atzīta par vienu no tīrākajām Zilā Karoga peldvietām Latvijā. Trīs stundas dienā (no 11.00 līdz 14.00) peldvietu  uzmanīs pludmales dežurants, taču arī pārējā laikā baudīt jūru būs droši visa vecuma viesiem – piekraste ir sekla un paliek dziļāka pakāpeniski. Savukārt pēc peldes turpat pludmales kāpās varēsi noskaloties saldūdens dušā. 

 

Kustībā ir spēks


 

Aktīvai atpūtai ģimenes vai draugu pulkā kempinga teritorijā ierīkoti basketbola, pludmales volejbola un mini futbola laukumi. Tas nekas, ja bumba aizmirsusies mājās – pie mums tu varēsi to iznomāt.

 

Draugos ar jūru


 

Liegas viļņu šūpoles, siltie saules stari un mīļotā cilvēka smaids… Romantiskam izbraucienam, neaizmirstamai ģimenes izklaidei vai individuālam stihijas izaicinājumam - “Abragciemā” tu atradīsi visu, ko sirds kāro.

  • Airu laiva
  • Ūdens velosipēds

Vasaras vakariem


 

Kad saulīte tuvojas rietam vai slēpjas aiz mākoņa vai vienkārši gribas izbaudīt ēnu, arī “Abragciema” iekštelpās azartiskas aktivitātes jautrā kompānijā garantētas.

  • Novuss
  • Biljards
  • Galda teniss
  • Dambrete

Jautrības spēles ģimenēm


 

Mēs uzskatām, ka saliedēta un draudzīga ģimene ir pati lielākā vērtība. Kopīgai izklaidei piedāvājam plašu jautrības spēļu inventāra klāstu, kas gadu no gada mainās un tiek papildināts. Nāc droši un jautā - garlaicīgi nebūs nekad! Turklāt vienīgā samaksa, ko vēlamies pretī, ir bērnu skanīgie smiekli.

 

Ekspedīcija pie dabas


 

Pārgājienam nebūt nav jābūt garam – ņem bērnus pie rokas un izpēti priežu meža daudzveidību turpat kempinga teritorijā. Vai dodies pastaigā gar jūru, vērojot ūdens putnus un viļņu nomierinošo ņirbu.

Bet, ja ir enerģija tālākiem atklājumiem, meža takas pēc pāris kilometriem tevi aizvedīs uz Engures ezera dabas parku, kur Latvijas lielākais piejūras ezers tevi pārsteigs ar reti sastopamiem augiem, pinkainām savvaļas govīm un zirgiem. To ir vērts apmeklēt ne tikai ikgadējās Putnu vērošanas dienās pavasarī un rudenī, bet arī savvaļas orhideju ziedēšanas laikā gada karstākajos mēnešos. Savukārt ogu sezonas laikā apkārtnes mežos varēsi salasīt mellenes un brūklenes, kā arī izmēģinātlaimi kādas baravikas atrašanā.

 

Vides izglītības aktivitātes


 

      Zilā Karoga svētki 

Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, kurš ieguvis atpazīstamību gan iedzīvotāju, pašvaldību, gan vides institūciju vidū.  ZK mērķis ir palielināt iedzīvotāju izpratni, veicināt  interesi par piekrastes un ūdens kvalitātes nozīmi, izglītotu sabiedrību vides saudzēšanas jautājumos. ZK  pludmales kalpo kā piemērs vides sakopšanā.  Svētku dienā, maija pēdējā nedēļā, Engures skolas skolēni pāri visai pludmalei  nogādās karogu līdz mastam un tas tiks svinīgi  pacelts mūzikas un dziesmu pavadībā.

  Izzini mežu 

Lielai daļai kempinga viesu darbs un ikdiena ir saistīta ar pilsētas vidi. Ņemot vērā urbanizācijas procesus Latvijā, un aizvien pieaugošo migrāciju no lauku reģioniem uz galvaspilsētu vai lielajiem rajonu centriem, šādu, ar dabu un mežu vairs ikdienā nesaistītu cilvēku īpatsvars tikai pieaug. Cilvēkos, īpaši bērnos pamazām zūd saikne ar dabu un izpratne par cilvēka līdzdalību tās procesos.

Aktivitātes mērķis ir rosināt pludmales apmeklētājos un kempinga viesos pārdomas un izpratni par dabas procesiem mežā, to mijiedarbību ar ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, un atkritumu problēmu mežos. Atgādināt par notiekošo dabā, stāstīt par daudzveidīgajām meža ekosistēmām, kā arī to, ka nepieciešama dabisko procesu un cilvēka saimnieciskās darbības ilgtspējīga mijiedarbība. Tas  viss būs redzams kempinga kafejnīcas  TV ekrānā.

 

  Piedzīvojumi Engures takās  

10. jūlijā plānots izzinoši, interaktīvs pasākums par dabas aizsardzības tēmu un dabā notiekošajiem procesiem, kurā bērni varēs praktiski līdzdarboties - pētīt, analizēt, secināt, komunicēt u.c., kas veicinās praktisku dabas zinību apguvi.  Caur līdzdarbošanos, rotaļām, spēlēm u.c. aktivitātēm bērni iepazīs dabā notiekošos procesus un likumsakarības. Šo pasākumu rīkojam jau trešo gadu, tas kempinga viesu un bērnu vidū  ieguvis lielu interesi. Bērni un to vecāki  aktīvi iesaistās  pasākuma norisē.

Gūstot prieku un gandarījumu, bērni tiek motivēti vairāk laika pavadīt ārpus telpām.  Bērniem tiks sniegta iespēja praktiski apgūt un izzināt:

-          Piejūras krastā atrodošos augus, putnus, dzīvniekus u.c. dzīvo dabu

-          Drošu mācību un izzinošu nodarbību par uguns stihiju, tās lomu cilvēka dzīvē (ugunskura kurināšana)

-          Dabas resursu saudzēšanu un vides saglabāšanu (atkritumu kaitējums)

-          Attīstīt savas zināšanas un spējas parūpēties par sevi dabā (izdzīvošana, telts celšana, ēdiena pagatavošana)

Dabas klātbūtnes piedzīvošana un sociālā pieredzi ir pamats labai veselībai.

 

Meža māja  

13.jūlijā iepazīstināsim kempinga viesus  ar tiem augiem, kuri ir sastopami pludmales  apkārtnē, Engures ezera teritorijā, kāpu zonā un ĶNP. Ar  āra aktivitātēm bērniem būs  ļauts praktiski darboties, pētīt, analizēt, secināt un mācīties par dabu ar prieku! ĶNP darbinieki ir lieliski palīgi, kas atklāj bērniem brīnumaino pasauli ar rotaļām un aktivitātēm,  izskaidro dažādus dabā notiekošos  procesus un likumsakarības.  Ilgtermiņā aktivitāte uzlabos bērnu zināšanas un interesi par dabaszinātnēm, sekmēs viņu vēlmi aktīvi un praktiski darboties svaigā gaisā, viņos veidosies saudzīga attieksme pret dabu un mīlestība pret visu dzīvo.

 

Šķirosim atkritumus 

Sabiedrība arvien vairāk tiek informēta par atkritumu šķirošanu, to, ko iesākt ar izlietoto iepakojumu, par iespējām to nodot pārstrādei, tādējādi sniedzot it kā nederīgiem materiāliem “otru dzīvi” un, ietaupot resursus. Iepazīstināsim jauniešus ar uzņēmumu SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”. Stāstīsim par pareizu atkritumu šķirošanu un nepieciešamību to darīt, jo zemi, kurā dzīvojam, gaisu, ko elpojam ietekmējam mēs paši, savu darbību rezultātā! Aicināsim ikvienu dzīvot “dabai draudzīgāk” un arī savos ikdienas paradumos ieviest atkritumu šķirošanu. Izglītojošā aktivitāte paredzēta laika posmā no 06.07. līdz 15.07. Par precīzo datumu informēsim vēlāk.