Par kempingu


Kempings atvērts no 1. maija līdz 30. septembrim. Iepriekš rezervējot, kempingu var apmeklēt arī oktobrī. Smēķētājiem ir jārēķinās ar stingriem smēķēšanu ierobežojošiem noteikumiem. Visu kempinga darbības laiku ar mājdzīvniekiem ierasties nav atļauts.

 


 

  Saplākšņa laboratorija


Kempinga vēsture sākās pagājušajā gadsimtā, kad te ierīkota Vaivaru sanatorijas filiāle – jau tad profesionāļi apjauta šīs vietas relaksējoši dziednieciskās īpašības. Vēlākos gados kempings vairākkārt mainīja īpašniekus, līdz 2001. gadā to iegādājās AS “Latvijas Finieris”. Kopš tā laika kempings uzņem viesus no visas pasaules, turklāt ikviens, kurš ierodas “Abragciemā”, nonāk unikālā bērza saplākšņa reālās vides laboratorijā. “Latvijas Finieris” ir pasaules vadošais šī lieliskā koksnes produkta ražotājs, un kempingā tev ir iespēja pārliecināties par bērza saplākšņa pielietojuma neierobežotajām iespējām.

 

Abu ragu ciems


Daudz senāks stāsts vēsta par diviem zemes ragiem, kas ieskauj gleznainu piekrasti Rīgas jūras līcī. Jau izsenis tā vilinājusi mierpilnas piejūras dzīves tīkotājus un, mājām kļūstot vairāk, vieta nosaukta par Abu ragu ciemu. Mūsdienās vienu no vēsturiskajiem zemes ragiem tu vairs neieraudzīsi – to pirms vairāk nekā 100 gadiem noskalojusi vētra, savukārt ciemata nosaukumā vējš vārdus sapūtis kopā.

Mūsu kempings nosaukts par godu netālajam ciemam, savukārt logo simbolizē vēsturiskos zemes ragus. Vai līdzība ar vikingu ķiveri ir tikai sakritība? Par šādiem Abragciema viesiem vēsture klusē. Kaut gan, jūra reizēm izskalo visādus brīnumus. Atbrauc un pameklē, varbūt arī tu ko atradīsi.

 Gājējiem draudzīgs


Gar kempingu aizvijas Jūrtaka - Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti. Ja soļo garām, esi laipni gaidīts. Pie mums tu varēsi izžāvēt slapjās un notīrīt netīrās drēbes, zābakus un citu personīgo ekipējumu, nomazgāties dušā, paēst. Ja iepriekš piezvanīsi un rezervēsi vietu, nodrošināsim naktsmājas. Turklāt kempinga apkārtnē ir ko redzēt. Reģistratūrā tu atradīsi visu nepieciešamo informāciju par dabas un kultūras tūrisma iespējām, kas atrodas netālu un ir ātri sasniedzamas ar kājām. Mūsu viesmīlību apliecina kempingam piešķirtā “Gājējam draudzīgs” zīme.